Haberler

Facebook’ta Haber Yayınlarına Abone Olunabilecek !

Geçtiğimiz günlerde Facebook’un başı sahte haberler ile başı belaya girmişti. Özellikle Amerika Birleşik Devletleri başkanlık seçimi ekseninde bu haberler büyük tartışma konusu olmuştu.Bu tartışmalar sonrasında Facebook haber işleme biçimini yenilemiş ve kullanıcıların haberin gerçek olduğunu onaylamalarını sağlamıştı.

Facebook’un üzerinde çalıştığı yeni özellik mobil uygulaması için geçerli olacak ve kullanıcılar istediği haber yayınlarına abone olabilecek. Bu yeni özelliğin , Facebook’taki farklı haber kuruluşlarının sayfasını takip etmekten daha farklı bir deneyim sunacağı belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp'dan Dünya Genelindeki Kesinti ile İlgili Açıklama

Facebook’un bu yeni özelliği ile beraber Google Haberler ile rekabet edecek.  Fakat şunu da belirtelim ki Facebook’un çok büyük kitleye sahip  bir sosyal ağ olması bu rekabet de Facebook’a büyük bir avantaj sağlıyor.

Bu yeni özelliğin 2017 yılı içerinde  Facebook’un mobil uygulamasına bir güncelleme ile gelmesi bekleniyor.

Kaynak : Android Headlines

 

Etiketler

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı