Haberler

Facebook Yorumlarına “GIF” Eklenebilecek !

Facebook sürekli güncellemeler ile kullanıcılara bir çok yenilik sunuyor.  Facebook, 30.yılını kutlayan GIF animasyonlarını bir süredir bir çok hizmetinde kullanılmasına olanak tanıyordu.Son yaptığı güncelleme ile beraber GIF animasyonlarının  kullanım alanını biraz daha genişletti.

Sosyal medya devi Facebook’un yaptığı son güncelleme ile beraber kullanıcıları  yorum bölümlerinde de GIF animasyonlarından yararlanabilecek. GIF kataloğu üzerinden arama yaparak sevdikleri veya konuşulanlara uygun olduğunu düşündükleri bir animasyonla yorumlarını zenginleştirebilecek.

İlginizi Çekebilir:  Instagram "arakladığı" hikayeler özelliğiyle Snapchat’i geride bıraktı

Facebook GIF formatının 30. yaşı özelinde bu formatın  kendi servislerinde kullanımı ile ilgili istatistikleri de paylaştı. Facebook tarafında yapılan açıklamada, geçtiğimiz yıl Facebook Messenger üzerinden 13 milyar GIF paylaşıldı. En yoğun kullanıldığı tarih ise 1 Ocak 2017 oldu.Bu tarihte 400 milyon GIF gönderildiği ifade edildi.

Kaynak : Facebook Newsroom

 

Etiketler

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı