Haberler

Facebook, Şantajları Önlemek için Çıplak Fotoğraf Yüklemenizi İstiyor

İnsanların özel fotoğraflarını sosyal medya üzerinden  yayınlayarak intikam almaya çalışan veya bundan para kazanmak isteyen kötü niyetli insanların sayısındaki artış sosyal medya devi Facebook’u yeni bir güvenlik tedbiri almasına neden oldu.

Facebook kullanıcıdan yayılmasından endişe ettiği özel fotoğrafı veya fotoğrafları kendisine bir link olarak göndermesini talep ediliyor. Kullanıcı çıplak fotoğrafını gönderdikten sonra algoritma taramalara başlıyor ve herhangi bir hesap tarafından bu fotoğraflar paylaşılmaya çalışılırsa gerçek zamanlı olarak engel olunuyor.

İlginizi Çekebilir:  Facebook Hesabınızdan Silmeniz Gereken Bilgiler

Bu algoritma ; Facebook, Instagram veya Messenger üzerinde yeniden paylaşılmasını ve dağıtılmasını engelliyor.Ayrıca  kullanıcıların gönderdiği çıplak fotoğrafların facebook tarafından hiç bir yerde depolanmayacağı söyleniyor.Facebook bu çözümü yakında ABD, İngiltere, Kanada gibi ülkelerde de denemeye başlayacak.

Kaynak:Engadget

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı