Yazıhane

Facebook Saldırısında Bilgileriniz Çalındı mı? Nasıl Öğrenirsiniz?

Facebook’tan geçen ay yaşanan güvenlik açığına dair yapılan açıklamada, etkilenen hesap sayısının 50 milyon değil 30 milyon olduğu, bunların 14 milyonunun telefon numarası, cinsiyet, e-mail adresi, yer, cihaz bilgileri gibi önemli kişisel bilgilerine ulaşıldığını belirtti. 15 milyon hesabın en son aramalarına ulaşıldığı belirtilirken, kalan bir milyon hesap hakkında açıklama yapılmadı.

Saldırıda en çok hasarı, şirkete sızmak için ilk saldırılan 400.000 hesap yaşadı. Bu kişilerin kişisel bilgileri ve son görüştükleri kişilerin listesi de hackerlerin eline geçti. Bu saldırıdan etkilenenler arasında çift faktörlü koruma kullananlar da var.

İlginizi Çekebilir:  Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

Saldırı sonucunda bilgilerin internete dağılması, onları kötüye kullanılmaya açık hale getiriyor. Örneğin, mail ya da telefon kullanarak çifte kimlik koruması yapmış olan kişiler için daha zor olacak.

Facebook Saldırısında Bilgileriniz Çalındı mı? Nasıl Öğrenirsiniz?

Facebook tarafından yayınlanmış yeni bir araçla, saldırıdan etkilenip etkilenmediğinizi kolayca öğrenebilirsiniz. Bu sayfadan ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz. Sayfayı biraz aşağı kaydırdığınızda, hesabınızın durumunun yazılı olduğu pencereyi bulabilirsiniz.

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı