Haberler

Facebook, Profil Fotoğrafı Hırsızlığına Karşı Bir Özelliği Test Ediyor !

Sosyal medya devi Facebook’un “Profile Picture Guard” ismini verdiği yeni özelliğini test etmeye başladı.Facebook  bu yeni özellik ile birlikte kullanıcıların profil fotoğraflarının çalınıp başka platformlarda kullanılmasını engellemeyi amaçlıyor.

Bu yeni özellik sayesinde

  • Kullanıcının profil fotoğrafının kaydedilmesi engelleniyor
  • Kullanıcının profil fotoğrafının ekran görüntüsünün alınmasın engelleniyor
  • Arkadaş olarak ekli olmayan kullanıcılar etiketleme ayarları nasıl olursa olsun profil fotoğrafına herhangi bir etiket ekleyebilmesi engelleniyor.
İlginizi Çekebilir:  WhatsApp'a Metin Tabanlı Durum Güncellemesi Özelliği Geldi!

İlk olarak Hindistan’ta kullanılmaya başlanan özelliğin, Facebook kullanıcıları tarafından aktif hale getirilmesi gerekiyor. Bu yeni özelliğin kısa bir süre içerisinde Dünya çapında kullanılması bekleniyor.

Kaynak : Facebook

 

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı