Sosyal medya devi Facebook’un, büyük kitlelere sahip olan bir çok organizasyonun yayın hakları ile ilgilendiği biliniyordu. E-spor, NFL ve Dünya Kupası gibi dev spor organizasyonlarını yayınlamak için teklif vereceği ilgili…

Facebook, İngiltere  Premier Lig yayın hakları için teklifte bulunacak

Facebook, İngiltere Premier Lig yayın hakları için teklifte bulunacak

Sosyal medya devi Facebook’un, büyük kitlelere sahip olan bir çok organizasyonun yayın hakları ile ilgilendiği biliniyordu. E-spor, NFL ve Dünya Kupası gibi dev spor organizasyonlarını yayınlamak için teklif vereceği ilgili bir çok haber çıkmıştı.

Son olarak Facebook’un, bir çok futbol meraklısına göre Dünya’nın en kaliteli futbol ligi olan İngiltere Premier Lig yayın hakları için teklifte bulunacağı açıklandı. Facebook, yayın haklarını satın alsa bile Amerika Birleşik Devletleri gibi bazı ülkelerde yayın yapamayacak. Çünkü İngiltere Premier Lig’in A.B.D yayın hakları 2022 yılına kadar NBC  kanalında bulunuyor.

İlginizi Çekebilir:  Evan Spiegel,Snapchat'i Kurtarma Planlarını Anlattı

İngiltere Premier Lig yayın hakları için Facebook’un yanı sıra Amazon’un da teklif vermesi bekleniyor. Avrupa yayın haklarının halihazırda sahibi olan ve büyük bir yatırım yapan Sky kanalının ise açık artırma da sıkıntı yaşayacağı tahmin ediliyor.

Kaynak: Engadget

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir.Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

Cevap Yazın

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.