Gün geçtikçe büyüyen E-spor sektörü büyük bir pazar haline dönüştü. Bir çok oyunun bu kapsamda turnuvaları düzenleniyor ve birinci olan takımlara astronomik ödüller veriliyor. Ve bu büyüyen pazar ise teknoloji…

Facebook E-Spor Canlı Yayını Yapacak !

Facebook E-Spor Canlı Yayını Yapacak !

Gün geçtikçe büyüyen E-spor sektörü büyük bir pazar haline dönüştü. Bir çok oyunun bu kapsamda turnuvaları düzenleniyor ve birinci olan takımlara astronomik ödüller veriliyor. Ve bu büyüyen pazar ise teknoloji devlerinin ve dev medya kuruluşlarının ilgisi çekiyor.

Sosyal medya devi Facebook’ta, dünyanın en popüler oyunlarından biri olan Counter Strike’ın turnuvalarını canlı yayınlama kararı aldı.

İlginizi Çekebilir:  Sanayi Şehri Kocaeli'de Bilişim Şenliği ve Kodlama Yarışması Düzenlenecek

E-sporun liderlerinden biri olan ESL ile Facebook arasında yapılan anlaşma ile birlikte 5500 saaate varan içerikleri Facebook canlı olarak yayınlayacak.

Kaynak: Engadget

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

  • Sosyal Medya:

Cevap Yazın

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.