Haberler

Facebook Canlı Yayınlarına Altyazı Özelliği Geliyor

Facebook yeni özelliği için güncelleme alacak. Güncellemenin ana konusunu ise altyazı özelliği oluşturuyor.F8 konferansında bu özelliğini test eden Facebook artık bu özelliği herkesin (ekipmanı olan herkesin) kullanımına sunuyor.

Canlı yayın yapacak kullanıcılar, Live API kullanarak videodaki sesleri yazıya dökebilecekler fakat bunun yapılabilmesi için 3. parti altyazı sağlayıcısı kullanmalılar. Şimdilik ‘büyük’ yayıncıların kullanması beklenilen bu özellik için izleyiciler herhangi bir işlem yapmayacaklar. Yayıncı, direkt olarak bu özelliği aktif edip yayına başlayacak.

Canlı yayını yapan kişi, akışa göre otomatik olarak özelliği ayarlayabilecek. Canlı yayını izleyen kişiler, dilediği zaman canlı yayın esnasında altyazıyı açıp kapatabilecek. Facebook‘taki etkileşimi arttırmak amaçlı yapılan bu özellik, kısa sürede son verilecek güncelleme ile aktif hale getirilecek.

İlginizi Çekebilir:  Facebook’a “Keşfet” Sekmesi Geliyor
Etiketler

Anıl Avcı

Teknolugat.com teknoloji blog sitesi kurucusu ve yöneticisi. Hızla gelişen teknolojiyi takip etmek,takip ettikçe öğrendiğim araştırdığım tüm konuları sizler ile paylaşmak için buradayım.Takipte kalın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı