Sosyal mesajlaşma ve mobil ödeme uygulaması olan Wechat’in sahibi Tencent, Hong Kong Menkul Kıymetler Borsası’ndaki piyasa değerinin gün içerisinde %2,38 artmasıyla birlikte piyasa değerini 523 milyar dolara yükselterek  521 milyar…

Facebook, Artık Dünyanın En Değerli Sosyal Medya Şirketi Değil

Facebook, Artık Dünyanın En Değerli Sosyal Medya Şirketi Değil

Sosyal mesajlaşma ve mobil ödeme uygulaması olan Wechat’in sahibi Tencent, Hong Kong Menkul Kıymetler Borsası’ndaki piyasa değerinin gün içerisinde %2,38 artmasıyla birlikte piyasa değerini 523 milyar dolara yükselterek  521 milyar dolar piyasa değerine sahip Facebook geride bıraktı.

Facebook’un Çin’de yasak olmasını fırsat bilen Tencent, WeChat uygulamasını hızla geliştiriyor ve bu sayede 1 milyar kullanıcıya sahip. Ayrıca son dönemde teknoloji, oyun, mobil ödeme ve müzik gibi konularda da projeler geliştiren Tencent’in büyümesindeki en büyük faktörün bu olduğu ifade ediliyor.

İlginizi Çekebilir:  Evan Spiegel,Snapchat'i Kurtarma Planlarını Anlattı

Bu artışla birlikte Tencent, Apple, Alphabet, Microsoft ve Amazon’un ardından dünyanın en değerli 5. teknoloji şirketi unvanına erişti. Sosyal mesajlaşma uygulaması Wechat, mobil ödeme sistemi WechatPay ve YouTube’un benzeri olan Tencent Video’nun sahibi olan şirket, bu değerlemeyle birlikte Asya’nın da en büyük teknoloji şirketi unvanına sahip oldu.

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir.Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

Cevap Yazın

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.