Facebook, son dönemde anket özelliği ile ilgili bir çok çalışma yapmıştı. Şirket bünyesinde bulunan Instagram ve Messenger’a anket özelliği getirmişti. Facebook, şimdi ise bu girişimini GIF ve fotoğraf tabanlı anket seçenekleri…

Facebook Anket Oluşturma Özelliği Nasıl Kullanılır?

Facebook Anket Oluşturma Özelliği Nasıl Kullanılır?

Facebook, son dönemde anket özelliği ile ilgili bir çok çalışma yapmıştı. Şirket bünyesinde bulunan Instagram ve Messenger’a anket özelliği getirmişti.

Facebook, şimdi ise bu girişimini GIF ve fotoğraf tabanlı anket seçenekleri içeren “Facebook Anketleri” özelliğini resmi olarak kullanıma sunarak genişletiyor. Artık tüm kullanıcılar ve sayfalar iOS, Android ve masaüstündeki anket oluşturma aracına erişebilecek.

İlginizi Çekebilir:  Facebook, Instagram ve Messenger Bildirimleri Tek Bir Noktada Birleşiyor !
Facebook  Anket Oluşturma Özelliği Nasıl Kullanılır?

1. Adım

Gönderi oluştur bölümünde yer alan “His/Eylem” seçeneğine tıklıyoruz.

2. Adım

Açılan  pencereden “Anket” bölümüne seçerek  anket özelliğini kullanabilirsiniz. Bu bölümde kendiniz fotoğraf yükleyerek veya kütüphanede önceden mevcut olanlar arasından seçerek anket oluşturabilirsiniz.

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir.Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

1 Yorum

Cevap Yazın

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.