Yazıhane

Excel’in iOS Sürümüne ‘Resimden Veri Ekle’ Özelliği Geldi

Microsoft, iOS için geliştirilmiş olan Excel uygulamasına, kullanıcıların işleri fazlasıyla kolaylaştıracak bir özellik ekledi.

Bu özellik ile kullanıcılar, telefonlarının kameraları yardımıyla çekmiş oldukları kağıt üzerindeki tablo görüntülerini otomatik olarak Excel çalışmalarına ekleyebilecekler. Yapay zeka teknolojileri sayesinde bu özellik, görüntüleri yazılara çevirebiliyor.

Resimden Veri Ekle özelliği olarak isimlendirilen bu özellik sayesinde kağıtlardaki veriler, gelişmiş optik karakter tanıma teknolojisi (OCR) yardımıyla dijital verilere dönüştürülebiliyor ve düzenleyebiliyorlar. iPhone için geliştirilmiş olan Excel uygulaması ile ilgili açıklamalarda bulunan Microsoft yetkilileri, yapay zekalarına güvendiklerini ve bu özelliğin fazlasıyla başarılı olacağına inandıklarını açıkladılar.

İlginizi Çekebilir:  Zararlı Yazılım Saldırısına En çok Uğrayan İşletim Sistemi Hangisi?

2019 yılının başlarında resimden veri ekle özelliği Android kullanıcılarına sunulmuştu. Şimdi de iOS için bu özelliği getiren Microsoft, her iki platfom için de bu özelliğin Türkçe de dahil olmak üzere 21 farklı dilde kullanılabileceğini açıkladı.

Microsoft’un bu özelliğini kullanabilmek için Excel’in App Store’da bulunan son sürümünü telefonunuza yüklemeniz ve Microsoft 365 hesabından oturum açmanız gerekiyor.

Excel’i şimdi indirmek isterseniz “buradan” indirebilirsiniz.

Kaynak
Gadgets360
Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı