Haberler

Estetik Kliniğini Hack’leyen Hacker’lardan “Çıplak Fotoğraf” Şantajı !

“Tsar Team” adlı bir hacker grubu, Litvanya’daki estetik cerrahi kliniği Grozio Chirurgija’nın sunucularına bir siber saldırı düzenledi.Bu saldırı sonucunda sunucularda bulunan kliniğin  müşterilerinin ameliyat öncesinde ve sonrasında çekilmiş 25.000’den fazla özel fotoğrafının da bulunduğu kişisel verilerini ele geçirdi.

“Tsar Team” adlı bir hacker grubu, 300 Bitcoin (yaklaşık yarım milyon dolar) karşılığında ele geçirdikleri kişisel verileri Grozio Chirurgija estetik cerrahi kliniğine satmayı teklif etti fakat klinik tarafından bu teklif reddedildi. Bunun üzerine Hacker grubu tek tek hastalara ulaşıp ellerindeki verileri internette paylaşmama karşılığında 50 Euro ile 2000 Euro arasında fidye talep etti. Hacker grubunun hastalardan ne kadar fidye topladıkları belli olmamakla beraber olay polis tarafından soruşturuluyor.

İlginizi Çekebilir:  ABD’nin en büyük bankası'nın CEO'su: Bitcoin Dolandırıcılık

Grozio Chirurgija estetik cerrahi kliniklerinin İngiltere, Almanya ve Danimarka dahil olmak üzere dünyanın 60’dan fazla ülkesinden binlerce müşterisi bulunduğunu bu müşteriler arasında ünlü insanlarında olduğu tahmin ediliyor.

Kaynak : Daily Mail

Etiketler

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı