Haberler

Eşlerin tartışmasını önceden tahmin eden akıllı saatler geliyor !

Akıllı saatlerin  tam potansiyeline ulaşamadığı bir aşikar. Günümüzde bu cihazlar potansiyeline rağmen bir adımsayar, bir bildirim aracı gibi kullanıcılar tarafından kullanılmakta.Güney Kaliforniya Üniversitesi’ndeki araştırmacılar ise akıllı saatlerin potansiyelinin farkına varmış olacaklar ki önemli olduğu kadar bir çoğumuza ilginç gelecek bir çalışma üzerinde çalışıyorlar.

Güney Kaliforniya Üniversitesi’ndeki araştırmacılar sevgililerin ne zaman tartışmaya başlayacağını hesaplamayı vadeden bir özellik geliştiriyor. Bu özelliğin geliştirilebilmesi için sevgililere dağıtılan akıllı saatlerden vücut sıcaklığı, kalp ritmi ve terleme gibi veriler analiz ediliyor. Eşler her saat birbiriyle ilgili düşüncülerini kayıt altına alıyor. Bu gibi verileri analiz eden araştırmacılar, sevgililerin ne zaman tartışacağını yüzde 86 oranında doğru tahmin edebildiklerini belirtiyor. Araştırmacılar bu özelliği bünyesinde barındıran bir akıllı saat üretmek için çalışmalar yaptıklarını belirtiyor. Böyle bir saat geliştirildiği takdirde tartışmaların 5 dakika öncesinde tahmin edileceği ve bu sayede belki de olası tartışmaların önüne geçilebileceği düşünülüyor.

Bu özelliğin ne zaman gerçek bir akıllı saatte sunulacağını söylemek ise şu anda mümkün değil.

İlginizi Çekebilir:  Teknoloji ile Hayatımıza Giren Kelimeler

Kaynak : Techcrunch | LOG

Etiketler

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı