Güvenlik devi ESET, Google Play’de yayınlanan ve pek çoğunun Türkiye kaynaklı olduğu belirtilen, Instagram şifrelerini çalmayı amaçlayan 13 uygulama keşfettiğini duyurdu. ESET tarafından yapılan açıklamaya göre bu 13 uygulama, yaklaşık…

ESET açıkladı !  Instagram şifrelerini çalmayı amaçlayan 13 uygulama..

ESET açıkladı ! Instagram şifrelerini çalmayı amaçlayan 13 uygulama..

Güvenlik devi ESET, Google Play’de yayınlanan ve pek çoğunun Türkiye kaynaklı olduğu belirtilen, Instagram şifrelerini çalmayı amaçlayan 13 uygulama keşfettiğini duyurdu.

ESET tarafından yapılan açıklamaya göre bu 13 uygulama, yaklaşık 1.5 milyon kişi tarafından indirilmiş durumda.

Google, ESET’ten gelen bilgilerin ışığında bahsi geçen 13 uygulamayı Google Play’den kaldırdı.Bu uygulamaların 1.5 milyon kişi tarafından indirildiğini düşünürsek  Bu yüzden, eğer 13 uygulamadan birini kullanıyorsanız, Instagram şifrenizi değiştirmenizi tavsiye ediyoruz.

İlginizi Çekebilir:  2016 Yılında Teknoloji Dünyasının Hayal Kırıklıkları

İşte o 13 uygulama

⇒ Düşüncelerinizi sosyal medya hesaplarımıza veya yorum kısmına  yazabilirsiniz.

Kaynak:CHIP Online

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

  • Sosyal Medya:

Cevap Yazın

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.