National Geographic‘in yeni programı Genius için Facebook messenger’da Einstein ile konuşabildiğiniz bir chatbot yayınladı.Yayınlanan chatbot daha çok tanıtım amaçlı olsa da bizlere Einstein chatbot sayesinde  Facebook Messenger’ın bir eğitim aracı…

Einstein chatbot ile Facebook Messenger’ın “eğitim aracı” potansiyeli

Einstein chatbot ile Facebook Messenger’ın “eğitim aracı” potansiyeli

National Geographic‘in yeni programı Genius için Facebook messenger’da Einstein ile konuşabildiğiniz bir chatbot yayınladı.Yayınlanan chatbot daha çok tanıtım amaçlı olsa da bizlere Einstein chatbot sayesinde  Facebook Messenger’ın bir eğitim aracı olma potansiyelini ortaya koydu.

Einstein ile sohbet örneği

Einstein chatbot’un karşısındaki konuşmacıya verdiği cevapları görsel ve GIF’ler ile desteklediği hatırlatalım.Einstein’ın doğduğu ve öldüğü, eşlerinin isimleri gibi çok temel bilgileri bir sohbet temelinde öğrenebiliyorsunuz. Bu sohbetin ingilizce gerçekleştiğini hatırlatalım.

Bir öneri

Facebook messenger ‘da,  insanlara öğretmeye adanmış botlar, tarihsel figürler ve bunların fikirleri / buluşları / önemi hakkında basit gerçekler hakkında konuşabilirler. Bu konuşmalar sayesinde insanlarda kalıcı bir öğrenme sağlanabilir.

Chatbot’u buradan deneyimleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Snapchat'de İşler Yolunda Gitmiyor !
Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

  • Sosyal Medya:

Cevap Yazın

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.