Haberler

e-Ticaret devi Mart’ta Türkiye’de

e-Ticaret devi Amazon Mart ayı sonunda Türkiye pazarına giriyor.

ABD’li e-Ticaret devi Amazon’un Mart ayı sonunda Türkiye’de test satışlarına başlayacağı duyuruldu. Amazon’un Türkiye piyasasına ortalamanın altında bir komisyon oranıyla girmesi bekleniyor.  Toptancı ve satıcılara “Mart ayı için hazırlık” olun çağrısı yapan Amazon’un, amazon.com.tr adıyla faaliyet göstereceği belirtiliyor.

Türkiye’ye giriş için hazırlıklarının tamamlayan Amazon müşterilerinin satın aldığı ürünleri üreticiden alıp tüketiciye ulaştıracak kendi kargo şirketini kuruyor. Shipping with Amazon isimli kargo şirketi ilk etapta Amazon’dan alış veriş yapan müşterilere hizmet sağlayacak. Böylece Amazon hem alışveriş komisyonundan hem de kargo ücretinden kazanç sağlayacak. İkinci aşamada ise kargo şirketinin tüm diğer kargo işlemlerine açılması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir:  "Yurt Dışı İnternet" Alışverişinden Vergi Kesilecek

Amazon’un gelişi şimdiden sektörü telaşlandırdı. Gittigidiyor, mağazalarında uyguladığı 2 bin 500 ürün sınırını 10 bine çıkardı. Böylece Gittigidiyor’da satış yapan dükkân sahipleri aylık 450 lira kira bedeliyle 2.500 ürün değil 10 bin ürün satabilecek. n11.com da ürün sayısını ise 5 bin ile sınırlandırdı ve daha kaliteli ürün satabilmek adına mükerrer hesapları bir bir kapatıyor.

Etiketler

Anıl Avcı

Teknolugat.com teknoloji blog sitesi kurucusu ve yöneticisi. Hızla gelişen teknolojiyi takip etmek,takip ettikçe öğrendiğim araştırdığım tüm konuları sizler ile paylaşmak için buradayım.Takipte kalın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı