Haberler

Dünya’nın İlk ‘Yüzen Çiftliği’ Kuruluyor !

Dünya’da giderek artan nüfus ve tarım alanlarının hızlı bir şekilde daralması insanoğlunun geleceği açısından büyük bir problem olarak görülüyor. Özellikle gün geçtikçe yükselen su ile tarım alanlarını kaybeden Hollanda, yeni bir projeye adım attı.

Hollanda, Dünya’nın ilk yüzen çiftliklerini kuracak. Beladon adlı şirket tarafından geliştirilen ve AgriFood adlı kuruluşla birlikte hayata geçirilen proje kapsamında iki ayrı yüzen çiftlik inşa edilecek.İlk aşamada inek ve tavuk beslenen çiftlikler olacak. Fakat ilerleyen günlerde bu yüzen çiftliklerde sebze ve meyve yetiştirilmesi de muhtemel görünüyor.

İlginizi Çekebilir:  En hızlı internet hangi ülkede? Türkiye kaçıncı sırada?

 

Yaklaşık 2 milyon euroya malolması beklenen yüzen çiftlikler, önce Rotterdam’a ardından da Den Bosch kentinde kurulacak.Floating Farm adı verilen çiftliklerden birinde 40 inek yer alacak. Diğer çiftlikte ise, 6 bin adet tavuk yetiştirilecek.

Kaynak: BBC Türkçe

 

Etiketler

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı