Haberler

Dünyanın İlk İnsan Kafa Nakli Aralık 2017’de Gerçekleşecek

Dünyanın ilk baş nakli 2017 yılının sonunda gerçekleşecek. İtalyan  sinirbilim uzmanı Dr. Sergio Canavero, 30 yıldır bunu yapmayı ve çalışmayı planlıyor. Transplantasyon gönüllüsü, Nadir bir Werdnig-Hoffmann Hastalığından acı çeken Valery Spiridonov adlı Rus bir adam.

Başkasının kafasını kesip başka bir kişinin bedenine tutturmak, bir bilimkurgu ya da korku filmini andırabilir ancak doktorlar, 2017 yılının sonunda dünyanın ilk baş nakline gerçekleştirecek.

Geçmişte, Harbin Tıp Üniversitesi’nden Dr. Sergio Canavero ve Dr. Xiaoping Ren,  bir maymuna başarılı bir baş nakli gerçekleştirdiler. Amaç, baş ve vücut arasındaki kan akışının işe yarayıp yaramadığını görmekti. Maymun prosedürden kurtuldu ancak etik nedenlerden dolayı 20 saat boyunca canlı tutuldu.

Süreç maymun üzerinde kullanılanla aynı olacak, Valery Spiridonov’un başını kaldırmayı, yaklaşık 15 ° C’den daha düşük bir sıcaklığa soğutmayı ve kafayı bir donörden ölü bir cisime yeniden bağlamayı içeriyor. Her şey yoluna girecek olursa, Spiridonov yeni vücudundaki kas kontrolünü geri alabilir.

Science Times raporlarına göre , “Dünyanın ilk insan kafa nakli bedeli 20 milyon dolara, doktorları, teknisyenleri, hemşireleri vb. Içeren 150 kişilik bir ekiple mal edilecek.”

Etiketler

Anıl Avcı

Teknolugat.com teknoloji blog sitesi kurucusu ve yöneticisi. Hızla gelişen teknolojiyi takip etmek,takip ettikçe öğrendiğim araştırdığım tüm konuları sizler ile paylaşmak için buradayım.Takipte kalın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı