Haberler

Dünyanın İlk Holografik Ekranı Üretildi!

The Looking Glass adındaki bu ekran, 3D tasarımcıları için dünyada bir ilk olma niteliğini taşıyor. 4 yıl boyunca geliştirilen Looking Glass’ın ekibinde hologramcılar, mühendisler, Unity geliştiricileri ve 3D tasarım sanatçıları yer alıyor. Monitör, ışık alanı ve hacimsel teknolojileri kullanarak, 3D çalışmanızı masaüstünden 3 boyutlu olarak görebileceğiniz ve etkileşime geçebileceğiniz bir görüntü oluşturuyor. 3D model ve animasyonları OBJ, FBX, STL ve gLTG formatında destekliyor. Ayrıca Maya üzerindeki çalışmalarınızı doğrudan önizlemenizi sağlıyor. Zbrush, Blender, Tinkercad ve Solidworks gibi birçok endüstriyel yazılım da Looking Glass ile kusursuz çalışıyor.

 

Looking Glass, 3 boyutlu çalışanlar için adeta hayalleri gerçeği dönüştürüyor. Hazırladığınız 3 boyutlu grafikleri hemen inceleme ve etkileşime girme şansı sunan Looking Glass’a ilgi de doğal olarak büyük. Şu an KickStarter üzerinden fon toplamaya başlayan Looking Glass yakında seri üretime geçmiş olacak.

İlginizi Çekebilir:  "Yerli Girişim" Zaxe sayesinde 60 ilde okullar 3D yazıcı ile tanıştı...

Masanızın üstünde bu harika teknolojiyi kullanmak için Looking Glass’ın standart modele bin bir dolar ödemeniz gerekiyor. Looking Glass’ın büyük boyutlu olan modeli ise 3 bin dolardan satışa sunuluyor.

Looking Glass’ın sektör bazında gerçekten en başarılı ürünlerden biri olduğu kesin. Tasarım endüstrisinde kullanımının ne kadar yaygınlaşacağını ise en erken birkaç yıl içinde göreceğizdir.

Etiketler

Anıl Avcı

Teknolugat.com teknoloji blog sitesi kurucusu ve yöneticisi. Hızla gelişen teknolojiyi takip etmek,takip ettikçe öğrendiğim araştırdığım tüm konuları sizler ile paylaşmak için buradayım.Takipte kalın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı