Haberler

Dünya’nın İlk Drone Atlayışı

Letonyalı şirket Aerones, ağır yük taşıyabilen drone geliştirmede uzmanlaşmış bir şirket. Bu uzmanlığını da ürettiği drone’lar ile yaptığı gösterilerle insanlarla paylaşıyor. Bir süre önce YouTuber Kaspars Balamovskis  ile bir snowboard gösteri yapan şirket, şimdi ise drone ile bir paraşütçüyü  1000 feet yüksekliğe çıkardı. Daha sonra ise o yükseklikten paraşüt atlayışı yaptırdı. Şirketin yaptığı bu gösteri Dünya’da bir ilk olma özelliği taşıyor.

İlginizi Çekebilir:  Facebook'tan 360 Derece Çekim Yapabilen Kamera...

Tabi şirket bu drone’ları  sadece adrenalin tutkunları için geliştirmiyor. Şirketin asıl amacı bu tür ağır yük taşıyabilen drone’ların yangın,sel vb. doğal afetlerde kullanılabilmesi…

Drone ile yapılan bu gösteri’nin videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz…

Kaynak: Engadget

Etiketler

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı