Eğitim Şart

Dünyanın en büyük robot yarışmasında bir devlet lisesi : “İTOBOT”

Dünyanın en büyük robot yarışmasının şampiyonasına Türkiye’den katılan tek devlet lisesi takımı olan  İstanbul Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi robot takımı (İTOBOT), 19-29 Nisan tarihlerinde Amerika’da gerçekleşen yarışta 400’e yakın takıma karşı mücadele edecek. Dünyanın 120 bölgesinden şampiyonaya yoğun bir katılım gerçeklecek. Şampiyonada 6 grup halinde gerçekleştirilecek ilk aşama yarışmaları sonucunda başarılı olan takımlar Einstein Finali’nde karşılaşacak. İTOBOT ise bu şampiyonaya İTOBOT 6038 robot projesi ile katılıyor. Söz konusu proje FIRST Robotics’in Off-Season Türkiye ayağında geçtiğimiz yıl şampiyon oldu ve “En İnovatif Robot Ödülü”ne layık görüldü.

İlginizi Çekebilir:  Robot Nedir ? Tarihsel Gelişimi Nasıldır?

Samsung’un 2012’den bu yana sürdürdüğü eğitim programı Samsung Akademi’nin, İstanbul, Ankara ve İzmir’de sahip olduğu toplam 12 laboratuvar ile mesleki ve teknik liselerde okuyan öğrencilere uygulamalı bir eğitim ortamı sunduğunu belirtelim.

Kaynak: LOG

Etiketler

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı