Küresel Mobil Tedarikçiler Birliği (GSA) dünyadaki 5G denemelerine ilişkin bir rapor yayımladı. GSA’in dün paylaştığı rapora göre, dünyada 41 ülkede 81 operatör şu an 5G teknolojileriyle ilgili denemeler yapıyor. Konuya ilişkin bir değerlendirme…

Dünyada 81 operatör 5G denemeleri yapıyor

Dünyada 81 operatör 5G denemeleri yapıyor

Küresel Mobil Tedarikçiler Birliği (GSA) dünyadaki 5G denemelerine ilişkin bir rapor yayımladı. GSA’in dün paylaştığı rapora göre, dünyada 41 ülkede 81 operatör şu an 5G teknolojileriyle ilgili denemeler yapıyor.

Konuya ilişkin bir değerlendirme yapan GSA Yönetim Kurulu Başkanı Joe Barrett, “ GSA üye ülkelerinde bulunan operatör ve şirketlerin 5G ile ilgili yakın bir işbirliği yaptığını görüyoruz. Bu operatör ve şirketler 140’tan fazla demonstrasyon veya deneme yaptıklarını açıkladı. Daha önce mobil iletişimde kullanılmayan spektrum bantlarında önemli 5G ön standartları araştırılıyor” diyor. Joe Barrett’ın verdiği bilgiye göre, 28 GHz en çok kullanılan spektrum bandı.

İlginizi Çekebilir:  Vodafone'dan, İstanbul Maratonuna Katılan İlk 1000 Çocuğa Kodlama Eğitimi

Bu arada, GSA’in paylaştığı haritada Türkiye’nin de 5G ile ilgili testlerin gerçekleştirildiği ülkeler arasında yer aldığını görüyoruz.

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir.Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

Cevap Yazın

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.