Dünyaca Ünlü HackerlarYazıhane

Dünyaca Ünlü Hackerlar-4:Kevin Poulsen

Kevin Poulsen, 1965’te Amerika’da doğan siyah şapkalı bir hackerdır. Dünya’nın en meşhur hackerlarından biri olan ve en uzun süreli hapis cezası alan bir bilgisayar korsanıdır. Kevin henüz 17 yaşındayken çok ilkel sayılabilecek bir bilgisayar olan TRS-80 adlı bilgisayarıyla ABD’nin Savunma Bakanlığına bağlı İnternetin atası sayılabilecek olan Arpanet sistemine sızdı.

1988 yılında Kevin ABD’nin Filipinler eski devlet başkan “Ferdinand Marcos” hakkındaki araştırmalarına veri tabanını hackleyerek ulaşması üzerine soruşturma açıldı. Kevin’i yakalamaya çalıştırlar fakat Kevin artık ortadan kayboldu. Kevin ortadan kaybolduğu sırada da boş durmadı. FBI’ın bilgisayarlarına sızması FBI’ı çok sinirlendirdi. Kevin FBI veri tabanından meşhur gangsterlerin telefon dinlemelerini ve FBI’ın yabancı konsoloslukları dinlediğini ifşa etti.ABD Ceza İnfaz Kurumu’nu hacklemesi üzerine artık Kevin “Bilgisayar suçlularının Hannibal Lecter’ı” olarak anılmaya başlandı. 17 ay boyunca firari hayatı yaşayarak polisten kaçmayı başardı.

İlginizi Çekebilir:  Dünyaca Ünlü Hackerlar-5:Robert Tappan Morris

Kevin Poulsen ve iki arkadaşı, radyodaki yarışmadan araba kazanmak için ilginç bir yola başvurdu. İki Porche ve 20 bin dolara göz koyan üç kafadar radyonun telefon sistemiyle oynayarak kendilerinin dışındaki aramaları blokladı ve radyoyu arayarak iki Porsche ile 20 bin dolarlık bir tatil kazanmayı başardı.

 

Etiketler

Anıl Avcı

Teknolugat.com teknoloji blog sitesi kurucusu ve yöneticisi. Hızla gelişen teknolojiyi takip etmek,takip ettikçe öğrendiğim araştırdığım tüm konuları sizler ile paylaşmak için buradayım.Takipte kalın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı