Bugün geçtiğimiz saatlerde Steam’in popüler oyunlarından biri olan Dota 2 için yepyeni bir güncelleme indirmeye sunuldu.Oyuna eklenen yeni özelliklerden biri ise, oyunda artık dereceli maçlara girmek isteyenler telefon numaralarını hesaplarına…

Dota 2 için çok önemli güncelleme !

Dota 2 için çok önemli güncelleme !

Bugün geçtiğimiz saatlerde Steam’in popüler oyunlarından biri olan Dota 2 için yepyeni bir güncelleme indirmeye sunuldu.Oyuna eklenen yeni özelliklerden biri ise, oyunda artık dereceli maçlara girmek isteyenler telefon numaralarını hesaplarına tanımlaması gerekecek.

Dota 2 Blog‘da paylaşılan bilgilere göre bu hamlenin amacı, çoklu hesap kullanımının önüne geçmek ve her seviyeden oyuncuya daha iyi bir oyun deneyimi sunmak. Dereceli maçlara girmek isteyen oyuncular, 4 Mayıs‘a kadar kendi telefon numaralarını sisteme kaydetmek zorundalar.

İlginizi Çekebilir:  İki Faktörlü Kimlik Doğrulama (2FA) Nedir? Neden Kullanmalıyım !

Telefon numarası şartının yanında Valve, takım yaratım sürecinde de bazı küçük değişiklikler yapacak. Oyuna tek başına girip bir takıma yerleştirilmeyi bekleyen oyuncular, tıpkı kendileri gibi tek başına giren oyuncularla eşleştirilecek.

Valve, disiplin ve raporlama sisteminde de yeni bir politikaya geçiyor. Bu güncelleme ile birlikte, önem seviyesi düşük maçlarda fazla şikayet alan oyuncular, tıpkı CS: GO‘da olduğu gibi dereceli maçlara belli bir süre giremeyecek.

Kaynak: IGN Türkiye

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

  • Sosyal Medya:

Cevap Yazın

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.