ABD Başkanı Donald Trump, geçtiğmiz günlerde twitter hesabı üzerinden Kuzey Kore liderine yönelik ”nükleer silah butonu” paylaşımında bulunmuştu. Donald Trump’ın yaptığı bu paylaşım tartışmalara neden oldu. Twitter’ın topluluk ilkelerinin ihlal edildiğini…

Donald Trump’ın Twitter Hesabı Kapatılacak mı?

Donald Trump’ın Twitter Hesabı Kapatılacak mı?

ABD Başkanı Donald Trump, geçtiğmiz günlerde twitter hesabı üzerinden Kuzey Kore liderine yönelik ”nükleer silah butonu” paylaşımında bulunmuştu. Donald Trump’ın yaptığı bu paylaşım tartışmalara neden oldu.

Twitter’ın topluluk ilkelerinin ihlal edildiğini dile getiren birçok insan, Trump’ın hesabının kapatılması gerektiğini ifade ediyorlar. Bu doğrultuda da protesto ve kampanyalar düzenlemeye başladılar.Twitter ise bu gelişmelerin ardından ” Twitter’da Dünya Liderleri ” başlıklı bir blog yazısı yayınlayarak konu ile  ilgili açıklama yaptı.

İlginizi Çekebilir:  Sosyal Medya Devleri, 2018 FIFA Dünya Kupası için Atağa Kalktı !

Twitter, bir dünya liderini engellemenin veya tweetlerini kaldırmanın insanları önemli bilgilerden mahrum edeceğini ve insanların önemli olan her şeyi görerek özgürce tartışabildiği bir platform olmak için çalıştıklarını belirtti.

Twitter tarafından yapılan açıklama ile beraber  Donald Trump’ın hesabının kapatılmayacağını belli oldu. Ne Trump’ın bu paylaşımı ne de Twitter’ın bu açıklaması şaşırttı mı ? HAYIR..

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir.Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

Cevap Yazın

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.