Kaliforniya’da yaşayan 21 yaşındaki Trevon Maurice Franklin, Deadpool filmi vizyondayken Facebook’a yüklemesi nedeniyle FBI tarafından tutuklandı. Deadpool filminin bir kopyasını film vizyona girdikten 8 gün sonra Facebook’a yükleyen Franklin, filmi…

Deadpool’u Facebook’a Yükleyen Kişi “FBI” Tarafından Tutuklandı !

Deadpool’u Facebook’a Yükleyen Kişi “FBI” Tarafından Tutuklandı !

Kaliforniya’da yaşayan 21 yaşındaki Trevon Maurice Franklin, Deadpool filmi vizyondayken Facebook’a yüklemesi nedeniyle FBI tarafından tutuklandı.

Deadpool filminin bir kopyasını film vizyona girdikten 8 gün sonra Facebook’a yükleyen Franklin, filmi 5 milyon kişinin ücretsiz olarak izlemesine sebep oldu. Ayrıca FBI, Franklin’in online olarak yayınlamanın yanı sıra filmin 10 farklı fiziksel kopyasını oluşturduğunu da belirtiyorlar.

FBI’ın korsan olarak film yükleyen bir kişinin peşine düştüğü görülmüş bir olay olmamakla beraber bu tutuklamanın ciddi bir mesaj taşıdığı aşikar.  FBI , “zararsız olduğunu düşündükleri şeylerin çok ciddi sonuçlar doğurabileceği” mesajını veriyor.

İlginizi Çekebilir:  Facebook uygulamasına 360 derece fotoğraf çekme yeteneği geldi

Bu olaydan sonra internete korsan olarak film yükleyenler şapkasını önüne alıp düşünecektirler. Mevzubahis olan Deadpool filminin yapımı için 52 milyon dolar harcandı.Film  783 milyon dolardan fazla gişe hasılatı elde etti.

Kaynak : TNW

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

  • Sosyal Medya:

Cevap Yazın

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.