Savunma Sanayii

DARPA, Drone-Robot Ordusu için Çalışma Yapıyor

ABD ordusuna yenilikçi teknolojiler sunan Savunma İleri Araştırma Projeleri Ajansı (DARPA),çok sayıda drone’u ve robotu aynı anda kontrol edebilecek teknoloji üzerinde çalışma yapmaya başladı.

DARPA, ABD ordusu ve Deniz Piyadeleri birliklerine havadan ve karadan destek vermek amacıyla oluşturulacak olan drone-robot ordusunun kontrol sistemlerini geliştirmek için şirketlerden ve robot geliştiren diğer ekiplerden fikir toplamak istiyor.

Süreç Nasıl İşleyecek

Şirketlerden ve ekiplerden gelecek olan fikirler test edilecek.Fikirleri kabul edilen ekiplerle sözleşme imzalanıp önde gelen silah ve savunma teknolojileri şirketlerinden olan Raytheon ve Northrop Grumman  şirketlerinin  önderliğinde uygulama aşamasına geçilecek.

İlginizi Çekebilir:  ABD Vizesi Başvurularında Sosyal Medya Dönemi
Pentagon’un Bu amaç Doğrultusunda Gerçekleştirdiği İlk Çalışma mı ?

Geçtiğimiz yıl ABD Savunma Bakanlığı 103 adet mikro drone’un yer aldığı bir drone sürüsünü kontrol etmek için testler yaptığını hatırlatalım. Fakat bu çalışmalar hala istenilen sonucu vermiş değil

Kaynak: Daily Mail

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı