Haberler

Cinsel Saldırıyı Önleyici Akıllı Çıkartma Geliştirildi !

MIT Media Lab araştırmacısı Manisha Mohan,cinsel saldırı olaylarını engelleme amacıyla Intrepid adlı akıllı bir çıkartma geliştirdi.

Intrepid,kullanıcının giysilerini çıkarma davranışları ile ilgili verileri  ögrenebiliyor. Bu sayede kullanıcının giysi çıkarma davranışlarında farklı bir durum tespit ederse kullanıcının telefonuna herşeyin yolunda olup olmadığını yönelik bir teyit bildirimi gönderiyor. Herhangi bir olumlu teyit almadığı takdirde  daha önce kaydedilmiş 5 kişiye kullanıcının tehlikede olduğuna  dair mesaj gönderiyor.

İlginizi Çekebilir:  Wi-Fi Sinyallerinden Elektrik Enerjisi Üretmek

Intrepid, test amaçlı iç çamaşırları dahil olmak üzere 70 gönüllü tarafından giysilerinde kullanılmış. Bu deneme sonucunda gönüllüler çıkartmanın kendilerine herhangi bir rahatsızlık vermediğini belirtmiş. Ayrıca geliştirilen bu akıllı çıkartma dayanıklı  yapısı sayesinde giysilerin üzerinde unutulup yıkansa bile zarar görmüyor.

Kaynak : MIT Media Lab

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı