Haberler

Cinsel İçerikli Sitelere Girenlere Önemli Uyarı

2017 yılının başından beri yaygınlaşmaya devam eden ve tespit edilmesi bir hayli güç olan Kovter ismi verilen virüs,telefonundan ya da bilgisayarından cinsel içerikli sitelere girip, buralarda video izleyen kullanıcıları hedef alıyor.

2011 yılında KovCoreG adı verilen bir hacker grubu tarafından geliştirilmeye başlanılan ve 2012 yılında yayınlanan Kovter Virüsü’nün, ilk hedefi dünyanın en çok ziyaret edilen cinsel içerik sitesi PornHub olmuştu.Sitenin milyonlarca kullanıcısına bu virüs bulaşmıştı.Problemi engellemek için radikal bir karar alan PornHub, siteyi iki gün boyunca kapalı tutarak, Kovter’i sistemden temizlemişti.

İlginizi Çekebilir:  Güvenliğinizi tehdit eden dokuz “alışkanlık”
Kovter virüsü nasıl çalışıyor

İnternet sitesi üzerinden video izlemek isteyenlere küçük bir dosya indirten Kovter, bu dosya üzerinden gizlice bilgisayarlara sızıyor ve sahte reklamlar gösteriyordu. Bu sahte reklamlar sayesinde hackerlar büyük gelirler elde ediyorlardı.

Konu hakkında açıklama yapan güvenlik uzmanları, Kovter’in hala cinsel içerikli videolar izleyenler için tehdit olduğunun da altını çizdiler. Virüsün sahte reklamlarla kalmayıp, kişisel bilgilere de yönelebileceğini belirten uzmanlar, anti-virüs programı kullanılmasını tavsiye etti.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı
Kapalı