Haberler

Çin’de Yapay zekalı Robot Üniversite Sınavına Girdi !

Çin’de üniversite giriş sınavına giren yapay zekalı AI-MATHS isimli robot, sınavda iki matematik testini 22 dakikalık bir süre içerisinde tamamladı. 150 puan üzerinden değerlendirilen sınavdan AI-MATHS isimli robot 105 puan almayı başardı.Geçen sene aynı sınava giren öğrencilerin puan ortalamasının ise 109 olduğu belirtildi. Robot, bu sınava hiç bir internet bağlantısı olmadan gerçekleştirdi.

İlginizi Çekebilir:  IBM Şefi: Bilgisayarlar İnsanlardan Daha Akıllı Olacaktır

AI-MATHS isimli robot puan olarak öğrencilerin ortalamasının biraz altında kaldı. Fakat sınavı bitirme süresi öğrencilerin çok önünde olduğu aşikar. Öğrencilerin 2 saat harcadığı testi sadece 22 dakikda bitirdi.

Yapay zeka destekli robotun şu ana kadar yaşadığı en büyük problem soruların yüzde 70’ini doğru yanıtlamasına rağmen dil konusunda büyük sıkıntı yaşaması.
Kaynak : PR Newswire

Etiketler

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı