Haberler

Casper’dan Önemli Karar

Akıllı telefonlarının tüm üretimini Çin’de gerçekleştiren Türk şirketi Casper, aldığı karar doğrultusunda üretimin bir bölümünü bu yıl içerisinde olmak üzere ilerleyen yıllarda da üretiminin tamamını Türkiye’de yapacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Casper CEO’su Charlotte Lamprecht, “Türkiye’deki üretimimize 2018’de akıllı telefon üretimini ekleyeceğiz. Hedefimiz önümüzdeki senelerde akıllı telefon üretimimizin de tamamını Türkiye’de gerçekleştirmek. Bu sene içerisinde üretimin ilk ayağını burada başlatmayı planlıyoruz. İlk etapta onlarca binlik bir üretimden söz edebiliriz.” dedi.

İlginizi Çekebilir:  Türkiye, Cep Telefonuna Bağımlılıkta Avrupa'ya Fark Attı

Casper’ın üretimi Türkiye’ye çekmesi , istihdam yaratmasının yanı sıra üretim ile ilgili alımlarında büyük oranda Türkiye’de yapılacak olmasının  ülke ekonomisine olumlu etki yaratacağı aşikar.

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı