Haberler

BTK, Siber Ordu İçin Yarışma Yapıyor: Birinciye 10 Cumhuriyet Altını!

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Türkiye Cumhuriyeti için kuracağı Siber Ordu için ilk sınava başlıyor. 1.ye 10 Cumhuriyet Altını ödüllü yarışma 20 Ocak’ta başlayacak.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından açıklanan USOM adayları ile “Beyaz Şapkalı Hackerlar” kurulacağından  bahsetmiştik.

Şimdi ise 13-14 yaşından 57 yaşına kadar geniş bir başvuru aldığını açıklayan BTK, 20 Ocak 2017’de 24 saat sürecek bir sınav niteliğinde yarışma düzenliyor. Siber Yıldız adı verilen bayrak yakalama oyunu ile bir test ortamı oluşturacak olan BTK, dolgun ödül profili de ayarlamış.

İlginizi Çekebilir:  BTK Uyarıyor : İnternetten Tanıştığınız Kişilerle Buluşmayın!

siber yıldız

24 saat sürecek yarışma sonucunda birinciye 10, ikinciye 5, üçüncüye 3 ve 4. ile 15. arasında sıralamaya giren herkese de 1’er Cumhuriyet Altını ödül verileceğini açıkladı. Siber Ordu’ya katılmanın ilk aşaması olacak olan Siber Yıldız yarışması hakkında daha detaylı bilgi ve başvuru için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

 

Etiketler

Anıl Avcı

Teknolugat.com teknoloji blog sitesi kurucusu ve yöneticisi. Hızla gelişen teknolojiyi takip etmek,takip ettikçe öğrendiğim araştırdığım tüm konuları sizler ile paylaşmak için buradayım.Takipte kalın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı