Haberler

Boğaziçi Üniversitesinden Yeni Mezunlara Ücretsiz Adli Bilişim Kampı

Adli bilişim bilgisayar ve akıllı telefon gibi cihazlarda tutulan veya onlardan iletilen ses, görüntü, veri, gibi bilgi varlıklarını, etkilerden, önyargılardan ve bozulmalardan mümkün mertebe koruyarak toplamak ve analiz etmek sürecidir. Böylece geçmişte yaşanan bir olayı canlandırabilmek mümkün olur. İnceleme süreçleri, dijital kanıtı, hukuksal açıdan kabul edilebilecek bir şekilde tanımlama, koruma, analiz etme ve sunma şeklindedir. Delil üzerinde kim, neyi, neden, ne zaman ve nasıl yaptı sorularına cevap aranır.

BÜSİBER,  Hukukçular ve Bilişim uzmanları için 9-12 Şubat 2017 tarihleri arasında, ülkemizin önde gelen siber güvenlik ve Adli Bilişim uzmanlarından İbrahim Halil Saruhan ile beraber Üniversiteden YENİ MEZUNLAR için ÜCRETSİZ Adli Bilişim Kampı düzenliyor. Bilişim hukuku ve siber güvenlik ile ilgilenen hukukçular ve bilişim uzmanları birlikte bu disiplinler arası programda bir taraftan Adli Bilişim öğrenirken bir taraftan da spesifik vaka analizi gerçekleştireceklerdir. Program, keyifli bir öğrenme ortamında vaka incelemeleri ile teori ve pratiği bir araya getirecektir. Program sonunda katılımcılar inceleme sonuçlarını yazılı ve sözlü olarak sunacaklardır.

İlginizi Çekebilir:  Öğrencilere ücretsiz siber güvenlik kampı!

 Son Başvuru Tarihi: 5 ŞUBAT 2017

Online Sınav: 6 ŞUBAT 2017 saat 22.00

Başvuru için:https://siber.boun.edu.tr/tr/adli-bilisim-kampi

Etiketler

Anıl Avcı

Teknolugat.com teknoloji blog sitesi kurucusu ve yöneticisi. Hızla gelişen teknolojiyi takip etmek,takip ettikçe öğrendiğim araştırdığım tüm konuları sizler ile paylaşmak için buradayım.Takipte kalın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı