Savunma Sanayii

Boeing’den “Hayalet” İnsansız Tanker Uçağı: MQ-25 Stingray

Dünya’nın önde gelen havacılık şirketlerinden biri olan Boeing, Amerika Birleşik Devletleri Deniz Kuvvetleri tarafından düzenlenen askeri tanker uçağı yarışmasında MQ-25 Stingray isimli insansız hayalet tanker uçağını tanıttı.

Boeing tarafından başlangıçta saldırı uçağı olarak düşünülen 2016 yılında ise bu karardan vazgeçilerek tanker uçağına dönüştürülen uçak, radara yakalanmama ve insansız olmasının yanı sıra kapanabilen kanatları ile dikkat çekiyor.

İlginizi Çekebilir:  "Siri" WhatsApp mesajlarını sesli olarak okumaya başlıyor !
MQ-25 Stingray Kanatları Kapalı Halde..

Uçak gemileri için üretilecek olan Boeing MQ-25 Stingray sayesinde  F/A-18 Super Hornet, EA-18G Growler ve Lockheed Martin F-35C  gibi uçakların savaş menzilinin ciddi oranda genişletilmesi amaçlanıyor.

Amerika Birleşik Devletleri Deniz Kuvvetleri tarafından düzenlenen askeri tanker uçağı yarışmasını  Lockheed Martin ve General Atomics gibi şirketlere göre Boeing’in kazanmaya daha yakın olduğu düşünülüyor.

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı