Otolugat

BMW, Mercedes, Ford ve Volkswagen’den Elektrikli Araçlar için İşbirliği

Dünyanın önemli otomobil üreticileri, elektrikli araçlar konusunda bir araya geldi.Bu doğrultu da BMW, Mercedes, Ford ve Volkswagen’in ortak inşa edeceği şarj istasyon ağına sahip olacak ilk ülkeler belli oldu.

Avrupa otoyollarında bağımsız hızlı şarj noktalarını oluşturmak adına imzalanan ortaklıkta, AC (Alternatif akım) ve DC (Doğru akım) yapıları CCS (Combined Charging System) isimli bir sistemde bir araya getiriliyor.

İlginizi Çekebilir:  Dünyada Bir İlk: Mobil Kaza Tutanağı

BMW, Mercedes, Ford ve Volkswagen’in projedeki amacı; Avrupa’da IONITY ağının yaygınlığı sağlamak ve 2020 yılına kadar Avrupa genelinde 400 istasyon inşa etmek olduğu açıklandı.Konsorsiyum, bu yıl sonuna kadar 50 istasyonu tamamlamayı hedefliyor.

İstasyonlar,ilk olarak Almanya, Norveç ve Avusturya‘da hizmete açılacak. Her istasyon arasında 120 kilometrelik bir mesafe bulunacak.

 

Kaynak
Newsroom Porsche
Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı