Haberler

Bitcoin Çöküyor mu? Bitcoin-Bitcoin Cash Mücadelesi

Bitcoin’de 16 Kasım’da gerçekleşmesi planlanan çatallanmanın iptal edilmesiyle beraber Bitcoin ve Bitcoin Cash’te dalgalanmalara şahit olduk. Bu dalgalanmalar ile birlikte sanal para birimleri arasındaki mücadele de gün yüzüne çıktı.

Son yaşanan dalgalanmalar sonucunda Bitcoin bir süre yükseliş yaşayıp 7800$ değerine ulaşmış olsa da kısa bir süre sonra hızlı bir değer kaybı yaşadı ve iki gün içinde  yüzde 25’e varan değer kaybıyla birlikte değeri 5400$ seviyesine geldi. Bitcoin Cash bu sırada bugüne kadar 500$ seviyelerinde olan değerini 2000$’ın üstüne çıkarmayı başardı.

İlginizi Çekebilir:  Ünlü Yatırımcılara Göre Bitcoin Gelecekte Nasıl Bir Değere Ulaşacak?

Uzmanlara göre; Ağustos ayında Bitcoin’den ayrılarak ortaya çıkan yeni kripto para birimi Bitcoin Cash, büyük blok boyutu, daha düşük işlem ücreti ve daha hızlı işlem yeteneği ile ön plana çıkıyor.Ayrıca uzmanlar gün geçtikçe yatırımcıların ve madencilerin Bitcoin Cash’e ilginin daha da arttığını belirtiyorlar.

Bitcoin Cash son dönemde biraz daha cazip görünse de hala Bitcoin’in değerinin yanına yaklaşmış olmadığını belirtelim. Bitcoin şu sıralar 6,550.16$ değerinde iken Bitcoin Cash 1,167.85$ değerine sahip olduğunu belirtelim.

 Kaynak: Bloomberg

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı
Kapalı