Haberler

Bir Fenomenin Rüşvet Krizi

Influencerlar bir başka deyişle fenomenler markalar ile ciddi anlaşmalar yapıyor. Bir fenomenin adının bir skandala karışması ise markalar için tam bir felaket oluyor...

Full House oyuncusu Lori Loughlin ile Mossimo’nun kurucusu Mossimo Giannulli’nin kızı olan YouTube ve Instagram Influencer’ı Olivia Jade Giannulli‘nin başı rüşvet krizi yüzünden dertte…

Kullanıcılar,Amazon ve Sephora gibi markaların  Olivia Jade Giannulli ile olan işbirliklerini sonlandırmasını istiyorlar. Eğer markalar bu işbirliğine devam ederlerse boykot ile karşı karşıya kalabilirler.

Sephora’nın Olivia Jade ile çıkardığı ürünün sayfasındaki ürün, 24 saat içinde 36 tane bir yıldızlı değerlendirme aldı.

Rüşvet Krizinin Perde Arkası

FBI, Salı günü Lori Loughlin ve Mossimo Giannulli’yi, Olivia Jade ve kardeşi Isabella Rose’un USC’ye girebilmesi için USC çalışanlarına 500 bin dolar rüşvet vermekle suçladı. Yazışmalarda Olivia Jade’in USC’ye girmek için yeterliliğe sahip olmadığı belirtilirken, Giannulli, kızlarının USC kürek takımında yer alması için ödeme yaptığını ifade ediyor. Ancak ne Olivia Jade ne de kardeşi Isabella Rose kürek takımında yer almıyor.

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan bir beyannameye göre, Mossimo Giannulli, Olivia Jade ‘in başarılı bir kürekçi olduğuna dair yalan beyanını devam ettirmek için Olivia Jade’i bir iç mekanda yer alan kürek makinesinde fotoğrafladı ve fotoğrafı, başvuruların tespitinde yer alan William Rick Singer’a gönderdi.

İlginizi Çekebilir:  ESET açıkladı ! Instagram şifrelerini çalmayı amaçlayan 13 uygulama..

32 ebeveyne yönelik suçlamaları ayrıntılı olarak gösteren beyanname, Loughlin’den Singer’e gönderilen bir e-postaya da yer veriyor. Bu e-postada Loughlin kızının bir USC kürekçisi olarak alındıktan sonra üniversite başvurusunu nasıl teslim edeceği konusunda kafasının karıştığını söylüyor. Belgeler Singer’ın bir çalışanın onun yerine başvurduğunu gösteriyor.

Olivia Jade Giannulli ve Annesi Lori Loughlin

Rüşvet Krizi Fenomenin İşbirliği İçerisindeki Markalara da Yansıdı..

Bir süredir Sephora’nın çalıştığı Influencerlar arasında yer alan Olivia Jade Giannulli aynı zamanda University of Southern California’da derslere katılmaktaydı. Kasım ayında Sephora ile birlikte yeni bir pudra paleti çıkaran Giannulli, üniversite öğrencisi profili sergileyerek Amazon ve Sephora gibi markaların aynı segmentte yer alan hedef kitlelerine hitap etmesini sağlıyordu.

Olivia Jade’i bir USC öğrencisi olarak öne çıkaran Amazon Prime Student ve Direct Smile Club’ın sponsorlu Instagram gönderileri ise eleştiri içeren yorumlarla dolup taşıyor.

Fenomenden ve markalardan konu ile ilgili bir açıklama yapılmadığını belirtelim.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı