Yazıhane

Bir Ayda 10 Kat Değerlendi… En Büyük İkinci Kripto Para Birimi Oldu

Forbes dergisine göre son bir ayda yüzde 1000 değerlenen Ripple,Ethereum’u geçerek Bitcoin’in ardından ikinci en büyük kripto para birimi ünvanını aldı.

Fortune dergisi, Ripple’ın değer kazanmasının arkasında ne olduğunun bilinmediğini fakat yeni yüksek riskli yatırım fonlarının (hedge fund) yatırımlarının ana nedenlerden biri olabileceğini belirtti.Diğer para birimlerinin aksine Ripple, merkezi olmayan bir madencilikle üretilmiyor.Ledger adı verilen blockchain tabanlı defterleri Ripple şirketi yönetiyor. Bir merkezinin bulunması farklılığıyla, özellikle ödeme sistemleri sağlayan büyük şirketlerin ve bankaların, bir muhatap bulabildikleri için sıkça tercih ettikleri bir coin ve ağ olarak öne çıkıyor.

İlginizi Çekebilir:  Bitcoin Nedir? Nasıl Kazanılır? Avantajları ve Dezavantajları Nedir?

Bitcoin’den farklı olarak Ripple, madencilik yöntemiyle değil şirketin kontrolü altında piyasaya sürülüyor. Ripple şirketi ilk etapta 100 milyar adet Ripple oluşturdu ve şu anda bunun 38 milyarı dolaşımda.Bu yılın başında bir adet Ripple 0,006 dolar değere sahipken bugünkü değeri 3,81 dolar seviyesinde.

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı