Haberler

Bill Gates: “Dünya her gün daha iyiye gidiyor”

Dünya’nın en zengin insanlarından biri olan Teknoloji milyaderi Bill Gates, Dünya’nın gidişatı ile ilgili Times’da bir yazı kaleme aldı.

Son bir kaç yıldır Dünya’yı daha iyi bir yer haline getirmek için kurduğu vakıfla beraber hayır işleri yürüten Bill Gates, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen Dünya’nın kötüye değil iyiye doğru gittiğini düşünüyor.Gates,haberlerde karşılaşılan terör olayları ve doğa felaketleri gibi kötü haberlerin, Dünya’da yaşanan olayların çok küçük bir kısmı olduğunu belirtiyor. Ve insanları “büyük resme” bakmaya davet ediyor.

Gates yazısındaki sözlerini aşağıdaki verilerle destekliyor.

  • 1990’dan günümüze 5 yaş altı çocuk ölümlerinde ciddi bir düşüş ,
  • Aynı şekilde dünyada ciddi derecede yoksulluk çeken nüfusun sayısındaki azalma,
  • 100’ü aşkın ülkede gay haklarını korumaya ilişkin yasaların yürürlüğe girmesi.
İlginizi Çekebilir:  Bitcoin ile ilgili TBMM’ye Soru Önergesi
Peki insanlar neden her şeyin kötüye gittiğini düşünüyor?
Bill Gates göre insanların böyle düşünmesinin sebebi haber kaynakları… Bill Gates ,”Yanan bir binaya ilişkin video çok fazla izleyici getirir, ancak kimse ‘Bu yıl yanan binaların sayısı azaldı’ haberine tıklamaz” diyerek durumu özetliyor. Optimist düşünmenin trajedi ve adalete göz yummak olmadığını da belirten Gates, “Eğer milyonlarca çocuğun ölüyor olduğu fikriyle sarsılıyorsanız kendinize ‘Çocukları kurtarma konusunda kim başarılı? Ben bu konuda ne yapabilirim?’ diye sormalısınız.” diyor.
Bill Gates’in bu yazısını “BURADAN” okuyabilirsiniz..

Etiketler
Daha Fazla Göster

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı
Kapalı