Haberler

Beyini, anlamaya yarayan termal görüntüleme tekniği geliştiriliyor.

Avustralya, Almanya ve Japonya’dan araştırmacıların bir araya geldiği uluslararası bir mühendis ekibi beyinin hangi  düzeyde çalışıp çalışmadığını dışarıdan anlamaya yarayan termal bir görüntüleme tekniği geliştirdiler.

Beyindeki bilişsel yükü anlamak için ne kadar zihinsel çaba harcandığının tespit edilmesi gerekiyor. Ekip,bunun tespiti için termal kameralar ve bir yazılım kullanıyor.Kullanılan yazılım sıcaklığın kişinin yüzünde nasıl dağıldığını analiz ederek bilişsel yükün tahminini yapıyor.

İlginizi Çekebilir:  Drone'lar Ender Olan Bitkileri Bulmak için Kullanılıyor !

Ekip algoritmanın daha stabil çalışması için sistem üzerinde çalışmaya devam ediyor. Ekibin çalışmalarını,sonucu ve süreci “BURADAKİ” bağlantından inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Digital Trends

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı