İspanya’nın köklü spor kulüplerinden biri olan Barcelona, İspaya’nın önemli ekonomi dergilerinden Palco23’e göre eSpora yatırım yapmaya hazırlanıyor. Son dönemde dünyanın en hızlı gelişen sektörlerinden biri olan eSpora bir çok ünlü…

Barcelona, eSpor Dünyasına Giriyor

Barcelona, eSpor Dünyasına Giriyor

İspanya’nın köklü spor kulüplerinden biri olan Barcelona, İspaya’nın önemli ekonomi dergilerinden Palco23’e göre eSpora yatırım yapmaya hazırlanıyor. Son dönemde dünyanın en hızlı gelişen sektörlerinden biri olan eSpora bir çok ünlü kulüp yatırım yapmaya başlamıştı.

Ülkemizden Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray yurt dışından Fransa, Almanya ve Hollanda liglerinden bir çok takım Kuzey Amerika’dan da NBA ekipleri yüklü miktarda yatırım yaptı. Geçtiğimiz günlerde Barcelona’nın oyuncularından Pique ve Neymar’ın da eSpora yatırım yapacakları belirtilmişti.

Palco23’e göre Barcelona’da başta League of Legends olmak üzere CS:GO ve FIFA kadroları için çalışmalara başladığı belirtildi ve yakın zamanda bu oyuncuları duyuracak.

İlginizi Çekebilir:  1 Milyon Dolarlık Oyuncu: Faker

La Liga yönetimi de eSpor Ligi kurmak için harekete geçti. Tam 16 takımın FIFA 18 ile birlikte lige başlaması bekleniyor.

Bir Hatırlatma: Avrupa’da eSpor toplam bütçesinin 655 milyon euro ulaşması bekleniyor.

 Türkiye’nin ilk akademik ‘e-spor bursu’ Bahçeşehir Üniversitesi’nden

⇒ Sizce eSpor pazarı ne kadar daha büyür ? | Düşüncelerinizi sosyal medya hesaplarımıza veya yorum kısmına  yazabilirsiniz.

Kaynak:5mid

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

  • Sosyal Medya:

Cevap Yazın

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.