Haberler

Bakan Arslan’dan Türkiye Uzay Ajansı Açıklaması

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, kurulmasına yönelik çalışmaların devam ettiği Türkiye Uzay Ajansı hakkında açıklamalarda bulundu.

Bakan Arslan, Türkiye Uzay Ajansı (TUA) çalışmalarının 2010 yılında başladığını ve TUA’nın kurulması için çalışmalarına ara vermeden devam ettiklerini belirtti.Ayrıca Türkiye’nin yalnızca uydu üretip gönderen değil,uydu fırlatma kapasitesine sahip bir ülke olması gerektiğini söyledi.

İlginizi Çekebilir:  Yerli Arama Motoru "Geliyoo" Açıklaması

Ülkemizin uzaya yönelik çalışmaları sonuç vermeye başlamış ve geçtiğimiz Haziran ayında ülkemizde tasarlanıp üretilen ilk gözlem uydusu RASAT, İstanbul’u görüntülemişti.TÜBİTAK, uydudan çekilen bu görüntülerin http://blog.gezgin.gov.tr sayfası üzerinden paylaşıldığını açıklamıştı.

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı
Kapalı