Çin’in Kuzeybatı Politeknik Üniversitesi (NPU) bu sene öğrencilerine yolladığı kabul mektuplarında artırılmış gerçekliği kullandı.Öğrenciler WeChat üzerinden QR kodu okuttuktan sonra üniversitenin artırılmış gerçeklik uygulamasını indirip, uygulamayı açtıktan sonra kabul mektubunun…

Artırılmış gerçeklik üniversite kabul mektuplarında kullanıldı

Artırılmış gerçeklik üniversite kabul mektuplarında kullanıldı

Çin’in Kuzeybatı Politeknik Üniversitesi (NPU) bu sene öğrencilerine yolladığı kabul mektuplarında artırılmış gerçekliği kullandı.Öğrenciler WeChat üzerinden QR kodu okuttuktan sonra üniversitenin artırılmış gerçeklik uygulamasını indirip, uygulamayı açtıktan sonra kabul mektubunun üzerinde üniversitenin sanal modelini gördükten sonra okulun tarihi ve en önemli bölümleri olan mühendislik dalları hakkında bilgiler ile karşılaşıyorlar.Artırılmış gerçeklikte kullanılan bu yöntem Dünya’da ilk defa kullanıldı.

İlginizi Çekebilir:  Apple, NASA'dan stratejik bir transfer yaptı...

Kuzeybatı Politeknik Üniversitesi’nin artırılmış gerçekliği kabul mektuplarında kullanmalarının nedeni olarak son teknolojiyi ne kadar iyi kullandıklarını göstermek olduğunu belirtiyor.

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir.Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

Cevap Yazın

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.