Haberler

Artırılmış Gerçeklik Snapchat’in Kurtuluşu Olabilir mi?

Instagram tarafından Snapchat’te yer alan bir çok özelliğin kopyalanması ile birlikte ,Snapchat’e olan ilgi gün geçtikçe azaldı. Bir çok kişi tarafından Instagram’ın yaptığı bu kopyalama politikası hırsızlık olarak lanse edilse de Snapchat çok ağır bir darbe aldı.

Evan Spiegel önderliğindeki Snapchat eski günlerine dönmek için bir çok hamle yaptı.Bu hamleler arasında uygulamanın arayüzünü değiştirmek, masaüstü sürümü uygulaması gibi bir çok yenilik var. Fakat bu yeniliklerin hiçbiri Snapchat’i eski günlerine döndürmedi.

Snapchat’in son hamlesi ise daha yaratıcı fikirler üretebilmek için “Lens Creative Partners” programı ile AR(Augmented Reality/Artırılmış Gerçeklik) içerik geliştiricilerini markalarla birleştirmek.  Bu program ile birlikte Snapchat, ilk 30 AR(Augmented Reality/Artırılmış Gerçeklik) içerik geliştiricisine sertifikalarını verdi. İlerleyen günlerde ise 100’ün üzerinde AR(Augmented Reality/Artırılmış Gerçeklik) içerik geliştiricisi daha bu programa dahil edilecek.

İlginizi Çekebilir:  Nike,Instagram Üzerinden Ürünlerini Satacak !

Peki “Lens Creative Partners” programı ile Snapchat neyi hedefliyor? Snapchat’in temel hedefi mevcut AR(Augmented Reality/Artırılmış Gerçeklik) filtrelerini daha efektif bir reklam aracı olarak kullanabilmek. Bu sayede şirketin ciddi bir reklam gelirine ulaşması hedefleniyor.

Snapchat bu program ile birlikte eski günlerine dönebilir mi bilemeyiz fakat “Lens Creative Partners” programı başarıya ulaşırsa Facebook’un bu programıda kopyalamasına bir başka deyişle çalmasına karşı önlem almaları gerekecek.

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı