Facebook desteklediği Tel Aviv Üniversitesi’ndeki bir araştırma ile normal çektiğiniz fotoğraflar analiz edilerek suratınızın ifadeleri değiştirilebiliyor. Apple, canlı fotoğraflar modu  ile Google ise Motion Photos modu ile fotoğrafları canlandırmaya başlamıştı.Apple ve…

Araştırmacıların Geliştirdiği Yazılım, Fotoğrafları Canlandırıyor

Araştırmacıların Geliştirdiği Yazılım, Fotoğrafları Canlandırıyor

Facebook desteklediği Tel Aviv Üniversitesi’ndeki bir araştırma ile normal çektiğiniz fotoğraflar analiz edilerek suratınızın ifadeleri değiştirilebiliyor.

Apple, canlı fotoğraflar modu  ile Google ise Motion Photos modu ile fotoğrafları canlandırmaya başlamıştı.Apple ve Google’ın bu çözümleri fotoğraftaki tek bir anı yakalamak yerine belli bir süreyi alarak canlandırma yapıyordu.Bu yeni çalışma ise hareketinizi kaydetmeyip  yazılımsal olarak tamamlıyor. Tek bir görsele bakarak insanların surat ifadesini öğreniyor ve görseldeki kişinin yüz ifadeleri esas alınarak birden fazla duyguyu ortaya çıkarmaya çalışıyor.

İlginizi Çekebilir:  iOS 11’in açık betası yayınlandı!

Bu çalışma sayesinde Facebook profil fotoğrafınıza eklediğiniz bir fotoğraf, profilinizdeki paylaşımları beğenen kişilerle birlikte sevinip, beğenmeyen kişilere karşı öfkelenebiliyor.Aşağıdaki görselden görebilirsiniz.

Facebook tarafından desteklenen çalışmanın gelecekte bir uygulamaya dönüşmesi yahut facebook uygulamasına, entegre bir hizmete dönüşme ihtimali mevcut gibi görünüyor.

Kaynak:Engadget

 

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir.Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

Cevap Yazın

Güvenlik *