Haberler

Apple’ın kasasındaki nakit 250 milyar doları aştı !

Apple her geçen yıl kasasındaki parayı hızla artırmaya devam ediyor. Apple’ın kasasındaki paranın miktarı dudak uçuklatacak cinsten.

Wall Street Journal’ın aktardığına göre Apple’ın kasasındaki 250 milyar doları aşmış durumda. Apple’ın bu parayı yeni yatırımlar yaparak harcayabileceği veya hissedarlara daha fazla para dağıtarak değerlendireceği düşünülüyor. Öte yandan Apple’ın Tesla veya Netflix gibi firmaları satın almasının yatırımcılar tarafından tavsiye edildiği belirtiliyor.

Teknoloji devi Apple, Steve Jobs’un aldığı karardan bu yana kasasında para tutmaya devam ediyor. Bir zamanlar iflastan Microsoft sayesinde kurtulan Apple, yeniden o duruma düşmemek için her zaman stok yapıyor.

İlginizi Çekebilir:  En Çok Radyasyon Yayan 10 Telefon

Kaynak: LOG

Etiketler

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı