Eğitim Şart

Apple’ın CEO’su: “Kodlama Öğrenmek, Yabancı Dil Öğrenmekten Çok Daha Önemli”

Steve Jobs‘un ardından Apple’ın CEO’su olan ve görevini halen sürdüren Tim Cook,Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile görüşmeden önce, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Le Point’e röportaj veren Tim Cook, kodlama eğitiminin dünyanın her yerinde devlet okullarında zorunlu ders olması gerektiğini söyledi.Ayrıca Apple CEO’su, teknolojinin bütün işlerin temelinde yer aldığını ve kodlamanın evrensel bir rekabet alanı haline geldiğini,  insanlarda sadece mühendislerin kod yazabileceği gibi yanlış bir düşüncenin olduğunu söyledi.

İlginizi Çekebilir:  Google, Wonder Woman ile Kodlama Öğretiyor !

Kod yazmayı öğrenmenin yabancı dil öğrenmek kadar önemli olduğunu düşünen Cook, genç Fransızlara İngilizceden önce kodlama öğrenmelerini tavsiye etti. Apple CEO’su Tim Cook’un açıklamalarının ardından teknolugat.com olarak ülkemizde kodlamanın okullarda temel ders statüsünde, gereken önemi göstermek suretiyle verilmesini diliyoruz.

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı