Haberler

Apple zam yapmaya hazırlanıyor

iphone-kilit-sorunu

Son günlerde gündemi sıklıkla işgal eden konulardan biri de doların yükselişi oldu. 1 dolar şu an için 3.7 TL ile 3.8 TL arasında değişim göstermekte. Yakın zamanda ise 4 liraya kadar çıktı. Bu durum birçok şeyin dolara endeksli olduğu bir düzende başta teknolojik ürünler olmak üzere tüm ürün ya da hizmetlerde bir artış olacak mı, olursa ne kadar olacak gibi soruları akıllara getiriyor.

Akla gelen ilk firmalardan Apple ise ilk başta mobil uygulama mağazası olan AppStore’da artış yapmayı planlıyor. Artış Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 5 ülkede olacak ve yapılacak zammın %30’u aşması bekleniyor. Bu zammın yapılacak olmasında kur farkının dışında etkili olan diğer sebep ise vergilendirme.

İlginizi Çekebilir:  Marques Brownlee ile Yeni Kırmızı İphone 7 Kutusundan Çıktı

Apple’ın fiyat güncellemesini 7 gün içerisinde yapması öngörülüyor. Bu zam yapılmadan önce ABD’de 1 dolar olan bir uygulama Türkiye’de 2.65 TL gibi bir meblağa denk geliyordu. Zam sonrası ise yaklaşık olarak 3.5 TL’ye ulaşacak. Aynı zammın iPhone telefonlarda yapılması da bekleniyor.

Etiketler

Aykut Battal

Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği mezunuyum. 2015 yılında Şanlıurfa'da öğretmenlik görevine başladım. Halen bir ortaokulda bilişim teknolojileri öğretmenliği yapmaktayım. Teknolojinin hemen her boyutuyla ilgilenmekle birlikte teknoloji-insan ilişkisi bağlamında modern zamanlarda teknolojinin insan hayatındaki yeri gibi konularla yakından ilgiliyim. Düşünce ve görüşlerimi sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı