Haberler

Apple Watch, ‘Cardiogram’ Uygulaması ile Kalp Krizini Önceden Haber Verecek !

Kaliforniya Üniversitesi araştırmacıları ve ‘Cardiogram’  isimli iOS uygulamasının ortak çalışması sonucu Apple Watch ‘un kalp krizini önceden haber verebileceği tespit edildi.

Apple Watch’ın halihazırda kullandığı program, stres anında, spor yaparken ve uyku sırasındaki nabzın grafiklerini çizme özelliklerine sahip. Kaliforniya Üniversitesi araştırmacıları uygulamayı bir adım ileri götürerek, kalp krizi dedektörü olarak kullanmayı hedefliyor.

İlginizi Çekebilir:  iOS 11 ile Birlikte Wi-Fi Şifresi İstemek Tarih oluyor !

Araştırmacılardan Gregory M. Marcus, bu tür uygulamaların akıllı saatler sayesinde, hastaların takibinde çok önemli olduğunu belirtiyor.

Kaynak : Macworld

Etiketler

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı