Haberler

Apple, NASA’dan stratejik bir transfer yaptı…

Teknoloji devlerinin zaman zaman farklı şirketlerdeki yetenekli isimleri bünyesine katması münferit bir durum. Geçtiğimiz günlerde Samsung, NSA’den üst düzey bir güvenlik uzmanını kadrosuna katmıştı.Şimdi ise Apple, dünyanın önde gelen uzay araştırmaları kurumu NASA’dan önemli bir ismi bünyesine katıyor.

Apple uzun bir süredir artırılmış gerçeklik teknolojileriyle ilgilendiği biliniyor.Fakat Apple tarafından hala  bu teknolojiler ile ilgili elle tutulur bir çalışma ortaya çıkmadı.Bugün ise Apple, stratejik bir hamle yaptı.

İlginizi Çekebilir:  Apple’ın merakla beklenen video uygulaması Clips yayınlandı

Bloomberg’in aktardığı habere göre Apple, artırılmış gerçeklik alanında çalışmalarına yoğunlaşmak adına NASA’dan Jeff Norris’i bünyesine dahil ediyor. Norris, NASA’dayken uzay ortamında robotların ve uzay araçlarının sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik yardımıyla kontrol edilebilmesiyle ilgili çalışmalar yürütüyordu.

Kaynak: Bloomberg

 

Etiketler

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı